Італійські дослідники з Католицького університету Святого Серця в Римі виявили, що ризик серцевого нападу можуть підвищувати деякі бактерії зі складу мікрофлори кишечника.
Що безпосередньо викликає інфаркт? Вчені пояснюють, що ключовим фактором впливу є атеросклеротичні бляшки, які формуються на стінках судин, що постачають кров'ю серце. В обставинах, коли такі бляшки відриваються, кровотік перекривається і розвивається серцевий напад.
Нове дослідження показало, що відрив бляшок від стінок коронарних судин може бути спровокований діяльністю кишкових бактерій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бактерії, які запобігають ожиріннюДо висновку про вплив бактерій на ризики інфарктів вчені дійшли, проаналізувавши дані учасників - пацієнтів з гострим коронарним синдромом, що спостерігається при загостренні ішемічної хвороби серця, а також пацієнтів зі стабільною стенокардією. В учасників збиралися і вивчалися зразки калу, а також досліджувалися бактерії, які були виявлені у відкладеннях на їх стінках судин.
В результаті фахівці констатували, що бактерії, які проникають в атеросклеротичні бляшки, можуть активувати запальні процеси, згубні для серця. В основному в бляшках були виявлені протеобактерии і актинобактерии.
Також виявилося, що при гострому коронарним синдромі і стабільної стенокардії склад бактерій в кишечнику у людей характерно відрізнявся. У першому випадку в мікрофлорі кишечника переважали бактерії Firmicutes, Fusobacteria і Actinobacteria, а в другому - бактерії Bacteroidetes і Proteobacteria.
На думку фахівців, отримані дані дозволяють припустити, що профілактику серцевих нападів можна буде здійснювати за допомогою антибіотиків.