Лкар перерахував основні фактори, що провокують хронічну закладеність носа. У 90% випадків цю проблему викликає вазомоторний риніт.
Володимир Зайченко пояснив, що риніт може виникати у вигляді алергії, а також формуватися як нейровегетативна реакція організму. Алергічний риніт, як нескладно здогадатися, пов'язаний з цвітінням рослин: сезон його загострень - з весни і до осені, в цей період хвилями цвітуть різноманітні представники флори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нежить у немовлят: як лікувати?Що стосується нейровегетативного вазомоторного риніту, Зайченко зазначив, що його виникнення, як правило, сприяє застосування ліків (наприклад, бета-блокаторів, препаратів для зниження артеріального тиску) а також неправильне використання (зазвичай зловживання) судинозвужувальними краплями. Від цієї форми риніту люди найчастіше страждають восени і взимку.
Лікар повідомив, які заходи допомагають не допустити розвитку риніту і "вічного" нежитю.
"Доброю профілактикою є фізичні навантаження, лазня або сауна, досить зволожене повітря в квартирі. Також в боротьбі з закладенням носа допомагає морське повітря, яке, як і морська вода, добре зміцнює слизову носа", - поділився думкою Володимир Зайченко.