Сколіоз хребта: деформації, які потребують уваги
01:03, 28 Вер 2019 · Категорія: Лікування · Переглядів 1530 ·
Сколіотична постава та її особливості
Викривлення хребта не завжди означає, що у пацієнта сколіоз. Існує ще одне захворювання, яке має схожий симптом. Ідеться про сколіотичну поставу.
Ці зміни як хвороба частіше зустрічаюються у дітей молодшого віку. Вони не викликають\ структурних порушень змін і легко піддаюються корекції.
Виявити асиметрію може лише фахівець після проведення діагностики. До слова, викривлення помітні лише тоді, коли пацієнт розслаблений.
Причина виникнення патології — м’язова слабкість та нерівномірність розвитку корсету спини. В Інституті вертебрології та реабілітації успішно практикують декілька методів, які дозволяють укріпити відповідну групу м’язів, а іншу — розслабити.
Симптоми сколіозу
На відміну від сколіотичної постави зміни у формі хребта при сколіозі помітні незалежно від пози, у якій перебуває людина. Клінічна картина також включає неправильне розташування тазових кісток. Це головна ознака захворювання. Лопатки та плечі розташовані на різній висоті, а талія має патологічні вигини. З одного боку ребра помітно випинаються.
Сколіоз у дорослих розрізняють за такими принципами:
місце локалізації (грудний, поперековий, змішаний);
форма викривлення (залежить від кількості дуг);
ступінь деформації (залежить від кута викривлення).
Причини патологічних змін
Чому виникає сколіоз, досі точно не встановлено. Вважається, що до нього призводять травми, вроджені вади, патологічні зміни сполучних тканин, порушення метаболізму тощо.
Фактори ризику включають спадковість, гормональний дисбаланс, малоактивний спосіб життя. Професійні спортсмени з асиметричним навантаженням також ризикують зіткнутися з викривленням хребта.
Лікування сколіозу
Викривлення хребта легкого ступеню можна значно зменшити завдяки консервативним методам лікування. Комплексний підхід забезпечує поступове поліпшення стану опорно-рухового апарату. Якщо деформації виражені, спочатку здійснюють хірургічне втручання, а потім реабілітацію.
Завдання фахівця — ліквідувати асиметрію, сприяти зміцненню або розслабленню певних груп м’язів. Істотно допоможуть покращити стан пацієнта спеціалні відновлюючи вправи, які в IVR допомогають індивідуально підібрати тренажери David. Комп’ютерна програма дає змогу визначити ступінь викривлення та оцінити симетричність м’язів, для того щоб підібрати оптимальне дозоване навантаження для проблемних зон хребта. Заняття на тренажерах цілком безпечні, оскільки ризик перенапруження виключено.
Реабілітаційна програма
Серед реабілітаційних заходів, які доступні в клініці IVR:
фізіотерапія;
метод корекції «короткий важіль»; - це лікування, не реабілітація
лікувальні масаж та фізкультура.
Філії центру приймають пацієнтів в Києві, Львові, Івано-Франківську. Звернутися по допомогу до фахівців Інституту вертебрології та реабілітації можуть всі жителі України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: