Найпоширенішою причиною, через яку німіють руки ночами, є несприятливі процеси в шийному відділі хребта, які можуть виникати в тому числі в зв'язку з тривалою напругою або неправильним положенням шиї під час роботи за комп'ютером або при використанні смартфона. З цієї причини з онімінням рук сьогодні все частіше стикаються молоді люди, навіть підлітки.
"Шийний спондильоз, остеохондроз, грижа або протрузія міжхребцевих дисків шийного відділу хребетного стовпа (особливо коли цей патологічний процес локалізується в нижніх шийних сегментах) негативно впливають на нерви спинного мозку, які йдуть до рук", - повідомляється в його публікації.
Як правило, неприємні відчуття оніміння через проблеми в шийному відділі виникають в правій руці.
Крім того, оніміння руки ночами може вказувати на синдром зап'ястного каналу, при якому спостерігається це здавлення нервів, що йдуть до кисті, в зоні зап'ястя. Даний синдром виникає в умовах, коли на кисті рук тривалий час виявляється досить інтенсивна однотипна навантаження. При цьому оніміння може захоплювати всю кисть, або ж її частина, іноді може спостерігатися оніміння пальців рук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оніміння пальців: небезпечні причиниТакож оніміння, яке відчувається тільки в пальцях рук, може бути вказівкою на поліартрит дрібних суглобів.
Порушення обміну речовин - ще одна можлива причина, чому людина може відчувати оніміння рук після нічного сну. З такими порушеннями пов'язані цукровий діабет, хвороби нирок, печінки, так що в певному сенсі нічний оніміння здатне сигналити про розвиток цих захворювань.
Але оніміння рук може виявитися і симптомом порушень в серцево-судинної системи, від легких до дуже серйозних. Так, воно може говорити про підвищений рівень кров'яного тиску. У свою чергу, оніміння лівої руки може бути ознакою ймовірних хвороб серця, таких як стенокардії або інфаркту.
Якщо оніміння в лівій руці виникає раптово і не проходить протягом години, це вимагає звернення до лікаря.
"Серед інших причин неприємних відчуттів в руках можна виділити неправильно підібрану подушку або нефізіологічна положення тіла і рук під час сну, атеросклероз, нестача вітамінів групи В, зловживання алкоголем і нікотином", - доповнили експерти.