07:00, 04 Гру 2019 · Категорія: Лікування · Переглядів 780 ·
Вчені зробили це, коли накачали серце киснем, кров'ю і електролітами. Унікальна процедура може врятувати життя тисяч людей, які очікують пересадки органу.
Повернення серця до життя
Вчені з Університету Дьюка в США реанімували серце після того, як його донор помер. Це сталося вперше в історії американської медицини. Дане серце було взято від мертвого донора, чия кров вже не надходила через цей насос до інших частин організму. Однак потреба пересадки була дуже висока, і лікарі вирішили використовувати унікальну технологію. Вони відновили приплив крові до серця, також додавши туди електроліти і кисень. Серце ожило, після чого його успішно пересадили реципієнту. Про це повідомило The Daily Mail.
Фактично ця технологія дозволяє підвищити кількість донорських сердець, придатних для операції в майбутньому, так як лікарі зможуть звертати час назад і зберігати життєздатність цих органів за межами людського організму. Статистика показує, що тільки в США кожен день 20 чоловік вмирають, не дочекавшись органів для пересадки. У всьому світі відчувається постійний брак донорських органів, але багато хто з них викидають, тому що просто не встигають їх пересадити досить швидко. Донор вмирає, і його серце та інші органи вже не підходять для трансплантації.
МедікФорум нагадує, що перша пересадка серця була здійснена в 1967 році в Південній Африці. Через рік лікарі зі Стенфордського університету провели першу трансплантацію в США. До 2018 року налічується понад 3 400 трансплантацій на території Америки. Ці процедури стали набагато більш поширеними, але проблема нестачі і донорських органів не вирішена. Менше половини американців (близько 45%) є зареєстрованими донорами органами, тобто після смерті їх органи можна брати для трансплантації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?