За даними американського Фонду підтримки пацієнтів з вовчак, сьогодні в світі близько 5 млн жертв цієї хвороби. В ході нового дослідження вчені з Університету Бен-Гуріона спільно з американськими колегами продемонстрували, як мітохондріальні ДНК запускають аутоіммунну хвороба. Результати цього дослідження опубліковані журналом Science. Мітохондрії це органели клітин, які виробляють більшу частину клітинної енергії. Вони абсолютно необхідні для клітинного функціоналу і збереження працездатності.
Вчені відкрили унікальний механізм, за рахунок якого мітохондріальні ДНК виходять з клітин через великий білковий канал. Мітохондріальні ДНК визначаються імунною системою як сторонніх об'єктів, через що вона народжує специфічну імунну реакцію. Її наслідками і є загострення здоров'я, які спостерігаються, наприклад, при вовчаку. Дослідники розробили нову молекулу для запобігання формування білкового каналу, яка блокує мітохондріальні ДНК, а також і самі білки, що викликають смерть клітин.
Це, в свою чергу, запобігло виділення мітохондріальних ДНК, як у випадку вовчака, і зупинила клітинну смерть, яка спостерігається при хворобах Альцгеймера і Паркінсона. Вчені добилися вражаючих успіхів, але поки лише на мишачих моделях вовчака. Наступним етапом даного дослідження буде вивчення даної методики при інших недугах начебто коліту і хвороби Крона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Системний червоний вовчак: хто у групі ризику?