Вживайте достатньо йодуЩитоподібна залоза продукує ключові гормони трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4), для цього їй необхідний йод.
СерцеГормони щитоподібної залози впливають на частоту серцевих скорочень, допомагають контролювати кровоток, розслабляючи м'язи стінок кровоносних судин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щитоподібна залоза: що призводить до збою в роботі?ФертильністьГормони впливають на менструальний цикл. Коли вони не в порядку, з'являються нерегулярні овуляції і менструації.
КісткиШвидкість руйнування старих клітин, з яких складаються кістки, залежить від гормонів щитовидної залози; коли процес прискорюється, кістка руйнується швидше, ніж створюються нові клітини, це призводить до остеопорозу.
ВагаВона регулює метаболізм (то, як швидко тіло спалює енергію), надактивна заліза (гіпертиреоз) пов'язана з втратою ваги. Гіпотиреоз, недостатня активна робота, пов'язана з його збільшенням.
МозокНизький рівень гормонів викликає забудькуватість, труднощі з концентрацією уваги і депресію. На щастя, симптоми мають тенденцію повністю проходити при гормональної терапії.
Жінки під ударомЗа статистки, захворювання щитовидної залози у жінок зустрічаються в п'ять-вісім разів частіше, ніж у чоловіків.
"Ключовим підозрюваним є естроген", - пише видання Helth.
Лікарі пояснюють, що клітини щитовидної залози мають велику концентрацію рецепторів естрогену, що означає, чутливість до впливу жіночого статевого гормону.
Причини гіпо- та гіпертиреозу пов'язані і з аутоімунними захворюваннями, а жінки більш схильні до них.