Пацієнти з діабетом мають вищий ризик розвитку раку підшлункової залози, і навпаки.
Діабет є системним захворюванням, що вражає кілька органів по всьому тілу, підшлункова залоза відіграє роль у виникненні захворювання.
Кожен тип, включаючи діабет типу 1, типу 2 і гестаційний, залучає підшлункову залозу, яка не працює ефективно. Проте, спосіб, в якому несправності підшлункової залози залежить від типу захворювання. Оскільки ці стани тісно пов'язані між собою, захворювання, пов'язані з підшлунковою залозою, можуть викликати діабет в майбутньому і навпаки.
Чи викликає діабет рак підшлункової залози?
Дослідження показали, що люди, які хворіли на діабет більше п'яти років, мають підвищений ризик розвитку раку підшлункової залози. Наявність тривалої хвороби означає, що ризик онкологічного захворювання зростає в 1,5-2 рази. Діабет пов'язаний з розвитком хронічного панкреатиту (запалення підшлункової залози) - ще один фактор ризику. Висновок: якщо є діабет і хронічний панкреатит, у вас вищий ризик розвитку раку підшлункової залози.
Чи є зворотний зв'язок?
Діабет є симптомом раку підшлункової залози. На ранніх стадіях захворювання рак не викликає симптомів, і люди зазвичай отримують діагноз тільки після розвитку хвороби. Тому, якщо ви помічаєте неконтрольований рівень цукру, слід перевіритися.
Цікаво, що тип діабету, що виникає при раку підшлункової залози, відрізняється від поширеного типу 1 або типу 2. Розвивається новий тип відомий як 3с. Одним із симптомів, пов'язаних з діабетом 3c, є втрата ваги, яка відрізняється від інших типів, що призводять до набору ваги.