Самотність шкідлива сама по собі, і особливо небезпечно бути самотнім в епоху пандемії коронавірусу. Люди середнього і старшого віку, які проживають самі по собі і мають не дуже багато контактів із зовнішнім світом, частіше виявляються в лікарнях через респіраторні хвороби. Опубліковане журналом BMJ дослідження виявляло причини госпіталізацій людей різного віку з такими хворобами, як COVID-19. Автори дослідження зібрали дані майже по 4 500 жителів Великобританії. Встановлено, що приблизно кожен дев'ятий опинився в лікарні через респіраторних проблем.
Проживання в самоті і низький рівень соціальних контактів збільшує ризик відправки в лікарні на 32% і 24% відповідно. Точних причин подібного не названо, але автори дослідження припускають, що ізольовані люди менш активні, через що у них більш слабке здоров'я. Поруч немає тих, хто спонукав би їх частіше відвідувати лікарів і обстежитися. Одинаки частіше курять і зловживають алкогольними напоями. Нарешті, лікарі частіше госпіталізують їх, так як у самотніх людей підвищений ризик падінь і переломів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самотність пришвидшує старінняЦікаво, що самотність і рівень спілкування з друзями та родичами не були пов'язані зі збільшенням ризику госпіталізації у людей молодше 50. Отримані висновки озвучені в те часи, коли мільярди жителів планети змушені сидіти в будинках через пандемію. Деякі країни почали поступово послаблювати механізми карантину, а інші їх посилюють або продовжують. Судячи з усього, в Росії самоізоляцію продовжать, як мінімум, до кінця травневих свят, оскільки пандемія не пройшла пік.