Науковці дійшли висновку про те, що самотність людини набагато прискорює процесам старіння, і в цьому плані вона так само небезпечно, як куріння і зайва вага. Але якщо людина приймає факт природне старіння і те, що він може після 70 або 80 років опинитися в будинку для літніх людей, то це допомагає боротися з самотністю. Саме раціональне ставлення до життя і природним її процесам дає ті самі сили, які необхідні людині для адаптації.
Це дослідження проводилося в американському Сан-Дієго, в ньому взяли участь 30 мешканців місцевих будинків престарілих, які використовували різні механізми психологічного пристосування до нової для себе реальності. Деякі з них вдарялися в релігію або містицизм, інші намагалися налагодити спілкування з оточуючими їх людьми. 85% учасників опитування у віці між 67 і 92 роками визнали, що вони відчувають різну ступінь самотності. Саме тому дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і прийшли до висновку про те, що самотність може прискорювати процеси старіння не менше сильно, ніж шкідливі звички.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самотність у відносинах: як впоратись з проблемою?У США близько 42 млн дорослих людей старше 45 відчувають самотність. Чверть усього населення країни проживає одні. Саме самотність є однією з основних психологічних проблем, воно може виробляти спустошуюче вплив на фізичне здоров'я людини. Через самотність виростають показники стресового гормону кортизолу, що призводить до набирання ваги і резистентності до інсуліну, тобто до початку діабету. Самотність може бути причиною гіпертонії, безсоння, депресії, воно збільшує ризик старечого слабоумства, тому що мозок просто не отримує належної стимуляції за рахунок спілкування. Дослідження публікує журнал Aging and Mental Health.