У випадку з експериментальним лікуванням передбачити його ефективність і наслідки може бути дуже складно. До того ж, пацієнт може потрапити в групу з плацебо.
Найчастіше взяти участь в клінічних дослідженнях пропонують пацієнтам з поганим прогнозом, яким вже не допомагає наявне лікування. Найчастіше такі хворі погоджуються на що завгодно і навіть готові оплатити переліт в клініку, де проводиться дослідження, щоб отримати хоча б невеликий шанс на продовження життя або поліпшення її якості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші симптоми раку кишечникаДля багатьох хворих важливим є навіть не продовження власного життя, а можливість допомогти іншим. Якщо ліки покаже свою ефективність під час випробувань, його будуть застосовувати і це врятує багато життів. Так, наприклад, було з імунотерапії, яка ще кілька років тому була експериментальною методикою, а тепер успішно застосовується в багатьох країнах.
До речі, крім самого експерименту, для пацієнта є й інші позитивні сторони - доступ до самих передових технологій і фахівцям зі світовим ім'ям. Навіть сам цей факт може серйозно вплинути на тривалість життя людини - досвідчені експерти з використанням інновацій можуть буквально творити чудеса, даючи пацієнтові додаткові місяці, а іноді й роки життя. Крім того, під час дослідження проводяться дуже великі тести, які можуть дати лікарям нову зачіпку для можливості лікування.
Є випадки, хоча їх не так багато, як хотілося б, коли навіть хворі з четвертою стадією раку входять в ремісію. І при експериментальному лікуванні таке теж трапляється, навіть якщо до цього від пацієнта вже відмовилися лікарі. Адже застосовуються інші засоби, протоколи та методи лікування.