За словами лікаря, проблеми з гормонами можуть бути через неправильну роботу надниркових залоз, статевої системи, захворювань щитоподібної залози. Зараз, в період пандемії і самоізоляції, багато людей відчувають постійну тривожність, особливо якщо вони змушені постійно перебувати вдома.
"Якщо говорити про стресові ситуації, яка причетні до пандемії, - фінансові проблеми та ізоляцію, то найчастіше дають про себе знати гормони надниркових залоз. Вони відповідають за стресову адаптацію", - зазначає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли варто перевірити гормони?При захворюванні наднирників порушується інсулінова чутливість. Це виражається в підвищеному апетиті і часто в неконтрольованій потребі в їжі. Все це веде до помітного набору ваги і набряклості. Потім можуть з'явитися перепади настрою.
"Спровокувати такого хворого на конфлікт можна абсолютно ненавмисно, безневинними, здавалося б, словами або діями. Його психологічний стан змінений, і він просто неадекватний", - сказав психолог.
Ендокринолог зазначив, що сіль підтримує наднирники, тому при гормональних захворюваннях хворим корисні різні соління. Їжа при ендокринних проблемах пропонується жирна. Організм використовує жири для виробництва інсуліну в стресових ситуаціях. Важливі магній, вітаміни груп В і Д.