Дослідники з Університету Лісабона в Португалії прийшли до висновку про те, що жертви біполярного розладу частіше стикаються з хворобою Паркінсона. Такий висновок був зроблений за результатами метааналізу 7 досліджень за участю 4,3 млн чоловік. З'ясувалося, що різкі зміни в настрої більш ніж в три рази частіше призводять до хвороби Паркінсона, ніж серед людей, у яких немає біполярного розладу. При цьому дослідження було спостережливим, його автори не довели, що саме біполярні розлади викликає важкий неврологічний недуга.
Але не можна виключити, що ті лікарські препарати, які приймають пацієнти з біполярним розладом для контролю свого стану, можуть з часом спровокувати хворобу Паркінсона. Інший теорією є припущення про те, що біполярний розлад може знижувати рівень нейромедіатора дофаміна. А його нестача є основною причиною розвитку хвороби Паркінсона.
Нагадаємо, що біполярний розлад викликає незвичайні і дуже різкі перепади в настрої і рівні енергії. Діагноз ставиться, якщо у людини відзначається 4 і більше епізоду маній, гипоманий і депресивних розладів за 12 місяців. Важка форма біполярного розладу спостерігається при 10-20% випадків. Причина розлади невідома, але генетика може грати свою роль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свербіж шкіри: основні розлади