Схуднення, незважаючи на підвищений апетит. Багато людей при підвищенні цукру в крові відчувають голод частіше і починають їсти більше - при цьому втрачають вагу. Це пов'язано з порушенням обміну: тіло перестає отримувати потрібний обсяг енергії з глюкози і починає отримувати її з м'язів і жиру.
Постійна втома. Коли організм не обробляє інсулін належним чином або не виробляє достатньої кількості гормону сам, цукор залишається в крові, а не потрапляє в клітини, що позбавляє їх енергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищений цукор у крові: ознаки та терапіяРозпливчастий зір. Підвищився рівень цукру в крові може привести до розбухання лінз в оці через витік рідини. Це змінює форму об'єктива, робить нездатним правильно сфокусуватися, викликає помутніння зору.
Поколювання, оніміння в руках або ногах. Неконтрольований цукор сприяє пошкодження нервів. Деякі люди через це відчувають не тільки поколювання, оніміння, а й біль в кінцівках.
Запалення, сухість, інші зміни шкіри. На задній частині шиї, рук, під пахвами, областях зі складками шкіри можуть виникати темні, оксамитові плями. Також можливі пухирі, інфекції, сухість, свербіж, знебарвлення, інші аномалії шкіри. Якщо ці зміни розвиваються, не проходять, треба поговорити з лікарем.
Опухлі ясна. Слина містить глюкозу; і чим більше її концентрація, тим більше можуть бути порушення ротової порожнини. Особливо поширені у діабетиків захворювання ясен, що підвищують ризик періодонтиту, що загрожує втратою зубів, появою нагноений, виразок.