Ці та інші симптоми перерахував лікар-невролог і остеопат Олександр Борисович, який пояснив, які з неприємних проявів найбільш небезпечні.
За словами медика, перегрів організму означає збій його адаптаційних можливостей охолодження. По-іншому таке порушення називають "тепловою хворобою". Перегрів може статися як безпосередньо під сонцем (на пляжі), так і в задушливому закритому просторі - машині, квартирі.
Однією з ознак перегріву є висипання на шкірі у вигляді дрібних червоних прищиків - це наслідок закупорки потових проток і скупчення поту в шкірі, пояснив лікар. В такому випадку лікуванням стане фізичне переміщення в більш прохолодне середовище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепловий удар: як надати першу допомогу?Ще одна ознака теплової хвороби - набряк кінцівок без підвищення температури. Щоб впоратися з порушенням, фахівець радить помістити ноги вище і використовувати компресійні панчохи.
Серед найнебезпечніших сигналів перегріву організму Борисович виділив теплові судоми. При їх появі людині потрібно дати випити солоної води, помасажувати і розтягнути м'язи. Але може знадобитися і дзвінок у швидку.
"Зазвичай зводить м'язи стегон або литкові. Температура тіла частіше нормальна. Якщо судоми відчуваються в руках, спостерігається прискорене дихання, виникають неприємні мурашки, необхідно викликати лікаря", - перерахував небезпечні ознаки фахівець.
Він додав, що іноді тепловий удар негативно позначається на роботі нервової системи: може виникати рухове збудження, галюцинації. У цьому випадку також потерпілому потрібна госпіталізація.