Але не звикайте терпіти, адже з часом це може послабити м'язи сечового міхура і привести до таких проблем, як нетримання сечі, інфекції сечовивідних шляхів, а також підвищити ризик захворювань нирок. Занадто довге перебування сечі в організмі піддає його впливу потенційно шкідливих бактерій, які здатні розмножуватися і призводити до інфекцій. А вони викликають болі при сечовипусканні і спазми в животі, а також раптові позиви до сечовипускання. Біль в сечовому міхурі також може бути результатом інтерстиціального циститу (хронічного запалення сечового міхура) і раку сечового міхура. При його появі краще звернутися до лікаря, який допоможе визначити справжню причину неприємних симптомів.
Коли ви п'єте багато рідини, то частіше спорожняєте сечовий міхур, усуваючи інфекцію за рахунок виведення назовні бактерій. Зазвичай лікарі рекомендують випивати не менше 8 склянок води на день. Крім того, вода розбавляє сечу і робить сечовипускання менш болючим і дратівливим. А ось вживання напоїв з кофеїном, включаючи каву, чай і газовану воду, треба виключити, якщо у вас інфекція сечового міхура. Кофеїн може дратувати цей орган і приводити до загострень симптомів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міфи і факти про сечовий міхурЯкщо покласти грілку на черевну порожнину або на спину, це допоможе полегшити тупий біль або дискомфорт, які зазвичай виникають при інфекціях. Журавлинний сік століттями використовувався для лікування інфекцій сечового міхура. Було виявлено, що сік може допомогти запобігти розвитку бактеріями інфекцій протягом 8 годин після вживання. Також намагайтеся рідше носити тісний одяг на кшталт вузьких джинсів, адже створює сприятливе середовище для розмноження бактерій.