Зволожене повітря. За словами фахівців, показник вологості повітря в будинку не повинен опускатися нижче 50% - це перешкоджає поширенню вірусів грипу та застуди. Згідно з дослідженням Прінстонського університету, віруси довше виживають і швидше розмножуються в сухому повітрі. До того ж через нестачу вологи сохнуть слизові оболонки носа і горла, що полегшує проникнення вірусів в організм.
"Ось ще більш дієва захід, що дозволяє уникнути зараження вірусами - використання ефірних олій. Помістіть в ароматичну лампу дві краплі евкаліпта, одну краплю м'яти перцевої - їхнє випаровування ефективно скорочує кількість патогенів в повітрі", - поділилися медпрацівники.
Гарна фізична форма. Наукові дані говорять, що люди, які займаються спортом по 60 хвилин два-три рази на тиждень, мають найменшу сприйнятливість до інфекцій, що викликаються вірусами. В якості альтернативи ви можете здійснювати щодня 30-хвилинну пішу прогулянку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рак провокують віруси Здорове харчування. Серед головних заходів, що дозволяють уникнути зараження вірусами, експерти називають споживання поживних речовин, що зміцнюють імунну систему, - в першу чергу це вітамін С (цитрусові), селен (горіхи), вітамін D (жирна риба), цинк (зерновий овес) залізо (червоне м'ясо).
Споживання жиру. Імунна функція організму знижується, якщо людина споживає менше 1200 калорій в день. Особливо важливо для стійкого імунітету споживати досить здорового жиру, що підтримує функцію імунних клітин Т-лімфоцитів. До 30 відсотків щоденних калорій має надходити з таких містять жир продуктів, як риба, горіхи і насіннячка, нерафіновані олії.
Гарний настрій. Вчені Університету Кентуккі виявили, що імунна система оптимістично налаштованих людей швидше перемагає віруси. У свою чергу, високий рівень стресу - одна з причин схильності до зараження вірусними інфекціями, переконані дослідники. Для підтримки психічного здоров'я фахівці рекомендують вживати в їжу більше джерел прибутків (ферментовані продукти), оскільки вони ефективно оздоровлюють кишечник, чий статок впливає на функції головного мозку. Крім того, важливо дотримуватися регулярного графіка сну - засинати і прокидатися в один час.