Відкриття передбачає, що зміна дієти може допомогти в лікуванні деяких людей з аутоімунним захворюванням. Дослідження було представлено в The Journal of Clinical Investigation.
У жировій тканині у пацієнтів з РС відсутній нормальний рівень олеїнової кислоти, мононенасичених жирних кислот, яка міститься у великій кількості, наприклад, в кулінарних маслах, м'ясі (яловичині, курці і свинині), сирі, горіхах, насінні соняшнику, яйцях, макаронних виробах, молоці, оливках і авокадо.
Ця нестача олеїнової кислоти призводить до втрати метаболічних сенсорів, що активують Т-клітини, які опосередковують реакцію імунної системи на інфекційне захворювання. Без переважної дії цих регуляторних Т-клітин імунна система може атакувати здорові клітини ЦНС і викликати втрату зору, біль, порушення координації і інші симптоми РС.
Коли дослідники вводили олеїнову кислоту в жирову тканину пацієнтів з РС в лабораторних експериментах, рівні регуляторних Т-клітин збільшувалися.
"Ми вже давно знаємо, що і генетика, і навколишнє середовище грають роль у розвитку РС", - розповідає провідний автор Девід Хафлер, професор неврології і іммунобіологіі і завідувач кафедрою неврології. Ця стаття передбачає, що одним з факторів навколишнього середовища є дієта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напій для профілактики та лікування розсіяного склерозу