Якщо ваша втома не проходить, то варто звернутись до лікаря.
Причини хронічної втоми
1. Порушення або нестача сну
Перший крок - оцінити, чи достатньо ви спите. Дорослі повинні приділяти нічному відпочинку не менше семи годин на добу. Якщо людина проводить в ліжку рекомендовану кількість часу, але все одно не відчуває себе відпочилою, їй варто звернутися до лікаря, щоб переконатися, що стан здоров'я не провокує подібну хронічну втому.
Порушення сну можуть бути викликані і зовнішніми факторами (такими як надмірне освітлення в кімнаті, сон з включеним телевізором або іншими технічними пристроями), вживання кофеїну або алкоголю безпосередньо перед нічним відпочинком, часте пробудження і багато іншого. В кінцевому підсумку це все провокує денну сонливість і втому.
2. Стрес
Постійне перебування в стані стресу не тільки робить вас дратівливими. Це також може сприяти виникненню почуття втоми. Психоемоційне перенапруження може порушити нормальний перебіг сну, що тільки ще більше посилить відчуття втоми і браку енергії.
3. Неправильне, незбалансоване харчування
Нестача в організмі різних вітамінів і мінералів може викликати втому. До них відносяться дефіцит заліза, вітамінів B12 і D, омега-3 жирних кислот. Низьке їх зміст в тілі обумовлено виключно раціоном харчування з незначною кількістю поживних речовин в складі.
Дієта з високим вмістом нездорових жирів, доданого цукру або оброблених харчових продуктів може завдати ще більшої шкоди організму і значно знизити рівень енергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою