Індійський лікар Діпак Верма розвіяв деякі пов'язані з ВІЛ-інфекцією та СНІДом міфи.
Зараження ВІЛ через поцілунки та обійми
На зорі епідемії ВІЛ вважалося, що вірус передається через обійми, поцілунки, рушники чи столові прибори. Але віріони вірусу в слині не виживають, тому цей спосіб передачі неможливий. ВІЛ передається тільки з кров'ю та рідиною при статевому контакті між партнерами. Також він здатний передаватися від матері до дитини, при уколах або при переливанні крові. При цьому ВІЛ-інфікована мати цілком може народити здорову дитину, не заражену ВІЛ. Для цього необхідно, щоб вона отримувала відповідне лікування, що зводить вірусне навантаження до нульового рівня.
Широко поширена думка про те, що якщо обидва партнери ВІЛ-інфіковані, то захищатись під час сексу їм не потрібно. Але, крім ВІЛ, існують інші венеричні хвороби, які можуть передаватися статевим шляхом. Крім того, у одного з партнерів може бути високе вірусне навантаження, або мутація вірусу може бути іншим штамом. Отже, запобігання необхідно.
Також стійким є міф у тому, що ВІЛ не передається через оральний секс. На жаль, такі випадки можливі. Зараження реальне при ерозії слизової оболонки або виразках у ротовій порожнині. Відомо, що вірус міститься в рідинах, що виділяються зі статевого члена. Хоча, звичайно ж, ймовірність заразитися ВІЛ після орального сексу дуже низька, якщо порівнювати зі звичайними статевими відносинами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою