Вчені створили новий тип роботизованої хірургії пухлин голови та шиї, який здатний не лише підвищити виживання пацієнтів.
Операція з допомогою робота
Пухлини голови та шиї – це загальний термін для злоякісних новоутворень носа, горла, голосових зв'язок, щитоподібної та слинної залоз. Зазвичай його лікують радикальною хірургічною операцією і деякі пацієнти, які через неї проходять, ризикують втратити голос, здатність нормально приймати їжу або відчувати її смак. Ось чому така цінна допомога трансоральної роботизованої хірургії – інноваційного методу лікування пухлин порожнини рота та горла.
Цей мінімально інвазивний метод був представлений ще у 2013 році, і він дає пацієнтам з рецидивними пухлинами рота та горла більше шансів на виживання. Нове дослідження показало, що дворічне виживання таких хворих становить 72%, а при традиційних операціях - 52%. Оскільки робот не розрізає шию та інші тканини, а також не розщеплює щелепу, щоб дістатися до пухлини, ймовірність пацієнта втратити можливість говорити та нормально приймати їжу знижується.
Коли пацієнт перебуває під загальною анестезією, робот дістається пухлини через спеціальний ротовий кляп, який утримує рот відкритим. Хірург знаходиться за консоллю в операційній поряд із пацієнтом, спрямовуючи пристрій через рот до ракової пухлини. Робот має три руки. В одній 3D-камера, що дає відмінний огляд розташування пухлини, дві інших тримають крихітні інструменти для висічення раку і припікання пухлини, що утворилася. Практика показує, що часто після таких операцій пацієнтам навіть не потрібна хіміотерапія, яка спричиняє багато серйозних ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини