Про причини гострих респіраторних інфекцій - читайте у матеріалі.
Часті застуди та гормони
Часті випадки ГРВІ можуть говорити про гормональний дисбаланс, про набутий імунодефіцит (наприклад, про наявність ВІЛ-інфекції), онкопатологію, а також про екстремальні фізичні впливи та вплив жорсткого іонізуючого випромінювання.
Часто за нове захворювання приймається ускладнення, яке дала інфекція, або затяжний перебіг однієї хвороби. Це у будь-якому випадку сигналізує про зниження імунітету. Визначити його можна за допомогою загального аналізу крові – спеціалісти виявляють зниження імунної відповіді за вмістом лейкоцитів.
Крім того, почастішання респіраторних інфекцій може відбуватися у зв'язку з хронічним запальним процесом, наприклад, із осередком у сечовидільній системі. Уточнити його наявність можна з аналізу сечі.
Людям, які хворіють кілька разів на рік треба звертатися до лікарів, не намагаючись самостійно підвищувати імунітет. Препарати з розряду імуностимуляторів, імуномодуляторів повинні призначатися виключно фахівцями – їх неправильне самодіяльне застосування може спровокувати аутоімунні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму