1. Стрес
Після нервового перенапруження або стресу часто виникає біль «під ложечкою». Це пов'язано з тим, що через переживання в шлунку вироблюється надто багато соляної кислоти, а кількість «захисного» слизу, навпаки, зменшується. Нерідко такі відчуття супроводжуються відрижкою і кислим присмаком у роті. При нападі «нервового» болю допоможе теплий чай з медом.
2. Погана їжа
Харчові отруєння - дуже часта причина виникнення сильного ріжучого болю в шлунку. Супутніми ознаками є також нудота і блювота. Може виникнути діарея, підвищитися температура і з'явитися сухість у роті. Слід промити шлунок марганцівкою, а також прийняти абсорбенти: ентеросгель або активоване вугілля. Необхідно добу утриматися від прийому їжі, а при температурі вище 37.5 ° С терміново викликати «швидку».
3. Печія
При її виникненні не слід вживати харчову соду. При вступі в реакцію з соляною кислотою вона перетворюється у вугільну кислоту, при цьому зміст шлунка буквально «закипає», а вуглекислий газ подразнює слизову, викликаючи пекучий біль. У цьому випадку з нападом впораються антацидні засоби: смекта, маалокс, фосфалюгель.
4. Переїдання
На цей симптом шлунок реагує як на несприятливий фактор, посилаючи в головний мозок сигнал про прискорення перистальтики кишечника для «розвантаження», через це починаються болі в усьому животі. Можна помасажувати живіт за годинниковою стрілкою, щоб поліпшити стан.
5. Ліки
Лікарські препарати здатні викликати подразнення слизової шлунка, руйнуючи його захисний бар'єр. Це може відбутися відразу після прийняття таблетки і навіть при введенні ліків внутрішньовенно або внутрішньом'язово. У такому випадку необхідно звернутися до лікаря з тим, щоб він призначив аналог.
6. Гастрит
Загострення цього захворювання припадає на початок року або весняний період. Біль при гастриті не сплутаєш ні з якою іншою: вона виникає практично відразу ж після прийому їжі в гострому випадку, а при виразковій хворобі - навіть натщесерце. Біль ниючий, часто супроводжується печією і кислою відрижкою, здуттям живота і запором або, навпаки, нестійким стільцем, іноді в животі «крутить». У таких випадках необхідна допомога досвідченого гастроентеролога, який призначить ефективне лікування. Перш за все, воно буде спрямовано на знищення хелікобактер пілорі - бактерії, що викликає подразнення слизової шлунка.