Група вчених виявила зв’язок між регулярними стресами і появою хвороби Альцгеймера. Вони заявили, що існує гостра необхідність у програмах з управління емоціями.
Вся суть полягає в осі гіпоталамуса-гіпофіза наднирників. Вона відповідає за регулювання вироблення кортизолу, який є реакцією організму на стрес. Дисбаланс осі є фактором ризику нейродегенерації.
Вчені помітили, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера часто спостерігається порушення регуляції гіпоталамуса-гіпофіза наднирників. Через це підвищується рівень кортизолу.
Один із співавторів наукового дослідження Девід Грот розповів: "Ми знаємо, що хронічний стрес дійсно впливає на більшість біологічних шляхів у нашому організмі і що існує тісний взаємозв’язок між стресовим впливом і шляхами, які впливають на реакцію організму".
Дослідження допоможе в розробці програм, націлених на зниження рівня стресу у людей з підвищеною групою ризику деменції та хвороби Альцгеймера. Крім цього, результати вказують на потенційні ризики розвитку нейродегенерації на тлі прийому глюкокортикостероїдів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска