Сильні головні болі, хай і рідкісні, потребують звернення до лікаря.
Головний біль
Найчастіше при скаргах на головний біль люди страждають від первинного головного болю. Цей тип болю не становить небезпеки для життя - як правило, йдеться про головний біль напруги або мігрені.
До первинних належить 90% всіх головних болів – це відповідь на певні сигнали у нервовій системі. В цьому випадку йдеться не про пошкодження, а про хімічні процеси.
Головний біль напруги зазвичай починає турбувати своїх жертв у другій половині дня, стаючи наслідком стресу, хвилювання, психоемоційних навантажень. Він викликає відчуття стискання, стиснення голови і нерідко описується пацієнтами як терпимий.
При мігрені болючі відчуття виникають в особі, за оком. Що стосується вторинного болю, то вони виникають як симптом якоїсь патології.
Вторинний головний біль може вказувати на пухлину мозку, інсульт, менінгіт і так далі. При виникненні цього типу болю потрібно обов'язково звертатися до лікаря та обстежитися, наголосив Куваєв. Зокрема, таким болям властиво дуже інтенсивне дискомфортне відчуття: такий сильний біль здатний вибити людину зі звичного режиму.
Також варто насторожитися, якщо головний біль з'являється до 10 днів на місяць і супроводжується запамороченням, слабкістю в руці, станом оглушеності та іншими симптомами.