На жаль, багато хто з нас не надають важливого значення печії. Ми часто просто терпимо печію. Тим часом цей симптом нерідко виявляється першим проявом досить серйозних проблем.
Лікування печії
Лікарі вже давно з’ясували, що печія є безпосереднім результатом слабкості нижнього стравохідного клапана (сфінктера). Через це весь кислий вміст (кислота потрібна для повноцінного перетравлення їжі) шлунка спрямовується в стравохід.
При регулярних частих закиданнях їжі ніжна слизова стравоходу не витримує такої хімічної атаки. У ній спочатку розвивається запалення (рефлюкс-езофагіт). Вона набрякає і червоніє. Потім виникають дефекти (ерозії і виразки). Якщо закидання тривають, то з плином часу в слизовій починаються послідовні передракові зміни: метаплазія (клітини починають нагадувати клітини шлунка або кишечника); дисплазія (низькою, потім високого ступеня).
При продовженні подразнення слизової стравоходу в ній з’являються і ракові клітини, з яких поступово виростає пухлина. Ризик розвитку аденокарциноми (раку) стравоходу зростає збільшенням частоти і тривалості печії. Причому вона може залишатися єдиним симптомом, поки це новоутворення не перекриє стравохід і не буде заважати проходженню рідин, ковтання слини і їжі. Крім описаної ГЕРХ як причини печії можуть бути: банальне переїдання; куріння; надлишок в харчуванні жирної і гострої їжі (смажені страви, баранина, форель, маринади, кетчуп, печінка та ін.); газовані напої; алкоголь; вагітність; інфекційні езофагіти; будь-які хвороби шлунка (включаючи рак); прийом деяких медикаментів (нитросорбит і ін.).
Безумовно, при рідкісних і одиничних епізодах печії не варто лякатися і починати лікування. Однак, якщо вона стає вашим частим щотижневим супутником, вам необхідно піти до лікаря. Тільки він допоможе розібратися в конкретній ситуації і визначитися з необхідністю і обсягом обстеження. Без проведення потрібних діагностичних процедур неможливо розробити схему оптимального лікування. У разі вагітності вам підберуть безпечні ліки (не всі перераховані вище препарати дозволені майбутнім мамам).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі