Таке відкриття зробили дослідники із кількох американських університетів.
Небезпека великих татуювань
Як відомо, процес потовиділення допомагає регулювати температуру тіла. Основне навантаження по виділенню поту при цьому приймають еккрінові потові залози, рівномірно розподілені під усією поверхнею шкіри. Пошкодження еккрінових залоз може порушити процес потовиділення, а значить підвищити ризик перегріву організму. Якщо знати, що нанесення татуювання супроводжується множинними проколами шкіри, ймовірність пошкодження підшкірних потових залоз є дуже високою.
Вчені провели серію експериментів за участю десяти добровольців обох статей, у яких татуюваннями були покриті порівняно великі ділянки шкіри. Мета дослідження полягала в тому, щоб порівняти, як працюють потові залози на татуйованих та чистих ділянках шкіри. На учасників одягали спеціальні нагріваються костюми і вимірювали внутрішню температуру тіла, рівень потовиділення та температуру шкіри на татуйованих та нетатуйованих ділянках.
В результаті дослідники встановили, що при нагріванні обидві ділянки шкіри починають виділяти піт приблизно одночасно, що говорить про нормальне проходження нервових імпульсів до потових залоз, розташованих під поверхнею татуювання. Проте татуйовані ділянки шкіри виробляли значно менше поту, ніж чисті. Це може свідчити про те, що еккрінові потові залози все ж таки були пошкоджені під час множинного проколювання шкіри при нанесенні тату, прийшли висновки дослідники.
Про такий побічний ефект татуажу варто знати людям, у яких татуюваннями покриті великі ділянки поверхні шкіри, зазначають автори дослідження. Маленькі татуювання особливого впливу на процес терморегуляції організму не мають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі