Камені в нирках роблять людину схильною до загальних інфекцій з їх характерними ознаками (наприклад, лихоманкою). Також їх промовистою ознакою стає зміна у звичках сечовипускання.
Нирки вимивають із сечею небажані речовини, але буває так, що вони не розчиняються та формуються у кристали, каміння. Застряючи у нирках, такі утворення починають загрожувати здоров'ю, оскільки негативно впливають на функції сечівника. Якщо камінь проникає в сечовод, закупорює його, виникає сильний біль.
Ось кілька ознак, які можуть вказувати на каміння у нирках.
Якість сечі, що змінилася. Сеча може стати каламутною, придбати неприємний запах - знак токсинів і хімічних речовин, що скупчилися в організмі.
Больові відчуття. Біль, що відчувається в статевих органах, паху, а також у спині, може бути наслідком каміння в нирках. Вказують на проблему біль у животі, раптовий, гострий.
Ниркові кольки. Поряд із хворобливими відчуттями, які то проходять, то знову повертаються, можуть виникати нудота, сильне потовиділення. Нерідко це відбувається після фізичних навантажень, прийому великої кількості рідини або сечогінних препаратів.
Кров у сечі. Урина стає рожевою чи червоною.
Дискомфортне сечовипускання. Часті позиви та біль під час сечовипускання є однією з найпоширеніших ознак каменів у нирках.
Нудота, блювота. Проблема нирок уповільнює виведення токсинів. Щоб позбутися їх, організм включає блювотний рефлекс.
Погіршення загального самопочуття. Ця ознака особливо характерна для запального процесу – пієлонефриту.
Озноб, висока температура. Можуть виникати при відході піску чи каменю.
Чому виникають камені у нирках? Дане порушення можуть провокувати фактори харчування (вода поганої якості, одноманітний, збіднений вітамінами раціон), занадто спекотний клімат, прийом деяких ліків, вроджені аномалії сечової системи, нестача вітамінів А та Д, хронічні запальні захворювання сечовидільної системи, спадковість.