Про м'ясний піт кажуть, коли людина швидко пітніє після вживання м'ясної їжі.
Причини м'ясного поту
Найчастіше м'ясний піт проявляється як відчуття жару, пітливості, прискореного серцебиття після з'їденої м'ясної їжі. Хтось може відчувати дискомфорт у животі та нудоту.
Причини появи м'ясного поту
температура тіла підвищується після того, як ви їсте важку їжу - тіло працює над її перетравленням; білки, що містяться в м'ясі, — складні молекули, що складаються з хімічно пов'язаних елементів. Ферменти повинні "розірвати" всі ці зв'язки до амінокислот. Процес потребує підтримки температур від 37 до 40 ºС; для перетравлення м'яса потрібно приблизно сім разів більше енергії, ніж жирів і вуглеводів.
Щоб не стався перегрів, організм охолоджує себе шляхом надлишкового потовиділення. Крім того, м'ясні страви зазвичай подають дуже гарячими.
Лікування м'ясного поту немає, але можна мінімізувати його прояви:
зменшити розміри м'ясних порцій; збалансувати їжу овочами, цільнозерновими продуктами; уникати поєднання рясних м'ясних страв із алкоголем чи гострими спеціями менше солити: велика кількість солі викликає затримку води в організмі; їсти м'ясні страви в прохолодній та обстановці.
Медики звертають увагу: потовиділення після їжі – нормальна фізіологічна реакція організму. Воно може бути викликане кількома факторами:
Травлення. Після їжі організм починає процес травлення, в результаті якого виділяється тепло. Це може призводити до підвищення температури тіла та активації потових залоз, що викликає потовиділення.
Гострі та пряні продукти стимулюють потові залози та викликають потовиділення.
Реакція на почуття. У деяких людей потовиділення може бути пов'язане з емоційними реакціями, такими як стрес, нервозність чи хвилювання. Це може виявлятися після їжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою