Погіршення стану, спричинене ускладненням застуди, може вимагати виклику швидкої допомоги.
Виклик швидкої людині із застудою
Сезонна застуда є захворюванням, яке може цілком успішно лікуватися без ліків та спеціальних процедур. Для цього людині, яка захворіла, потрібно лише більше відпочивати, спати, добре харчуватися і пити досить чистої рідини. Якщо відбувається підвищення температури більше 38 градусів, можна прийняти жарознижувальне, при сильно закладеному носі – скористатися назальними судинозвужувальними засобами.
Але іноді застуда, що банально починається, ускладнюється важким перебігом, приєднанням інших інфекцій, непередбаченим ослабленням організму. У цьому випадку можуть з'явитися симптоми, що свідчать про те, що ГРВІ може перейти у щось дуже серйозне. До таких «червоних прапорів» належать тривалий період (більше 5 днів) високої температури або її нова поява після поліпшення, що виникало, а також виникнення шкірного висипу, занадто тривала (більше 10 днів) закладеність носа або стійкі густі носові виділення, біль в обличчі, задишка, дуже довгий (більше 14 днів) кашель, біль у животі та блювання, проблеми з диханням.
Коли людині із застудою потрібно викликати швидку допомогу? На таку потребу вказують такі ознаки:
дуже висока температура, що не піддається жарознижуючим засобам; неможливість ковтати; сильна задишка; поява гавкаючого кашлю; посилення болю у животі; патологічна млявість; судоми.
Застудою може спочатку здаватися менінгіт, що виник у людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен