Існує дві форми броніхту: хронічний та інфекційний. Інфекційний є найбільш частим, оскільки виникає через різноманітні збудники: віруси грипу, гемофільна паличка, пневмококи. Хронічний або ж вроджений бронхіт може з’явитися в результаті неправильного лікування гострої форми захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звички які вбережуть вас від застудГоловним симптомом обох форм бронхіту є кашель. Але характер кашлю , як і інші симптоми при гострому та хронічному бронхіті має свої особливості.
Гострий бронхіт зазвичай починається з сухого кашлю, який може посилюватися вночі. Нерідко його супроводжують нежить або біль у горлі. Через кілька днів сухий кашель переходить у вологий (з відділенням мокротиння білого , біло-зеленуватого або жовтуватого кольору) і може супроводжуватися підвищенням температури, втомою, головними болями. Залежно від причини, що стоїть за гострим бронхітом, температура може залишатися нормальною, або підвищуватися до 38,5 ° С і вище.
При гострому бронхіті середнього або важкого ступеня тяжкості з’являються задишка, біль в грудній клітці. Захворюваність тривати 10-14 днів. При цьому жар і втома проходять на 4-7 день захворювання, а кашель може тривати кілька тижнів, а іноді й кілька місяців, оскільки бронхіальні шляхи після запалення заживають повільно.
Кашель, який триває не менше трьох місяців і повторюється два і більше роки поспіль, говорить про хронічний характер бронхіту. Такий кашель, як правило, загострюється вранці і супроводжується невеликим виділенням слизисто-гнійної і гнійної мокроти.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як швидко позбутись застуди.