Годинами просиджуєте перед комп'ютером, до кінця дня часто болить голова, відчувається дискомфорт в шиї і плечах? Щоб зняти напругу і зміцнити м'язи, виконуйте ізометричні вправи. Наприклад, прикладіть праву руку до правої щоки. Потім спробуйте нахилити голову в бік, надаючи при цьому опір долонею. Час напруги м'язів - 5-7 секунд. Тепер повторіть вправу з лівою рукою і лівою щокою, потім вперед (долоню на лобі) і назад (рука на потилиці). Раз на тиждень відвідуйте сауну або лазню: під час розігріву поліпшується живлення міжхребцевих дисків і хребців.
Головний ворог для спини - це остеохондроз. Під його прицілом опиняються хребці і розташовані між ними хрящові диски. Проблема виникає у всіх, хто старше 35 років. Розвивається остеохондроз поступово.
Тіла сусідніх хребців з'єднані між собою за допомогою міжхребцевого диска. Він виконує дві основні функції: фіксує хребці і служить амортизатором, пом'якшуючи навантаження, яким піддається хребет. Міжхребцевий диск у свою чергу складається з щільного зовнішнього кільця, покритого хрящовими пластинками, і внутрішнього пульпозного ядра, заповненого синовіальної рідиною.
У результаті ряду факторів (генетична схильність, порушення обмінних процесів, травма, різкі повороти, нахили і т.д.) синовіальна рідина висихає. Міжхребцевий диск починає тріскатися, відбувається дегенерація диска. За цих щілинах фрагменти ураженого фіброзного кільця спрямовуються в сторони і, як варіант, вибивають нішу в тілі хребця, поступово її заповнюючи. - Розвивається так звана грижа Шморля. Болі при цьому не виникає. Тільки іноді людина може скаржитися на дискомфорт у шийному та поперековому відділах. У будь-якому випадку ділянку хребта, на якому знаходиться грижа Шморля, є слабким місцем.
Проблеми з хребтом часто починаються безсимптомно. Прислухайтеся до «перших дзвіночків». З'явилося відчуття дискомфорту в шиї, спині, попереку? Часто болить голова, м'язи шиї і спини ниють з самого ранку? Пора до лікаря.
Відмінний засіб для профілактики та боротьби з остеохондрозом - кінезітерапія (лікування рухом). На ранніх (1-й і 2-й) стадіях остеохондрозу до ваших послуг - фітнес, плавання, аквабілдінг, ходьба, легка тренажерна гімнастика, аеробіка. Ваш діагноз - 3-тя або 4-я стадія остеохондрозу? Тільки лікувальна фізкультура за призначенням і під наглядом лікаря.