Гикавка виникає в результаті спазмів діафрагми, тобто м'язу, що бере участь в диханні. Якщо дратуються нервові кінці діафрагми, мозок примушує її швидко-швидко стискатися. У цей час через легені різко втягується повітря, і судорожно змикаються голосові зв'язки. Ось тоді-то і виникає непристойний звук.
Причини, через які буває гикавка до кінця не визначені. Серед можливих - такі:
* При загальному охолодженні (у маленьких дітей);
* При надмірному розтягуванні шлунка (переповненні його їжею);
* Можуть з'являтися неконтрольовані спазми при подразненні нерва діафрагми.
* Порушення ковтання, а також, якщо їжа застряє в стравоході, можуть з'явитися спазми в місці, де переходить у шлунок стравохід;
Коли гикавка небезпечна:Гикавка буває також ознакою деяких хвороб, наприклад, якщо роздратування діафрагми відбувається при запаленні в черевній порожнині. Часом вона може бути болючою і тривалою. Гикавка може з'являтися при окремих захворюваннях спинного і головного мозку, в тому числі при інфаркті міокарда, психічному збудженні та інфекційних захворюваннях.
При тривалій, впертій гикавці потрібно звернутися до лікаря, який визначить її причину і пропише лікування. При формуванні ниркової недостатності теж може бути періодична або постійна гикавка. Вона може бути результатом формування пухлини або абсцесу в районі грудної клітки, стравоходу або діафрагми. Буває, що люди страждають від гикавки в післяопераційний період, що є реакцією на знеболюючі ліки.
Як можна боротися з гикавкою:Потрібно зупинити спазми стравоходу і діафрагми. Це можна зробити або способом відволікання уваги, або за допомогою дихальних прийомів. Як правило, цього буває досить.
Якщо це не допомагає, можна випити невеликими ковтками трохи води, воду ковтати обов'язково треба, не дихаючи. Все це допомагає знизити в отворі діафрагми здавлювання блукаючого нерва. Коли тиск знижується, гикавка проходить сама.
Якщо гикавка з'являється дуже часто або її напади надовго затягуються, потрібно звернутися до лікаря, який, можливо, порекомендує рентгенівське дослідження, щоб визначити, чи є перешкода в стравоході.
Нагададаємо, "Здоров'я" повідомляв про основні
способи позбутися гикавки.