Як показують соціологічні опитування, велика кількість жінок відчувають хронічні болі в нижній частині живота до або під час місячних. При цьому близько 80% з них не пов'язують неприємні відчуття з яким-небудь захворюванням і заглушують їх знеболюючими засобами.
За статистикою, у 70% жінок, які звертаються до гінеколога з приводу болю внизу живота, виявляють
ендометріоз. Хвороба являє собою скупчення ендометріоїдних клітин в області малого тазу (розсіяні або у вигляді пухлини), які схожі з тими, що вистилають зсередини матку.
Збільшуються в розмірах вогнища захворювання можуть призвести до утворення спайок і змінам в анатомії внутрішніх органів. А це, у свою чергу, часто веде до безпліддя або запальних процесів.
Ендометріозом страждає приблизно кожна 10-а представниця прекрасної половини людства, а це приблизно 176 млн осіб.
Відомо, що хвороба не залежить від національності, соціального стану та способу життя. Але їй схильні жінки найактивнішого віку - від 15 до 49 років (64% пацієнток - молодше 30 років).
Як показало дослідження Міжнародної асоціації
ендометріозу, в якому взяло участь 4 тис. осіб, у 50% респонденток перші ознаки хвороби проявилися у віці до 24 років, у 21% - до 15 років, у 17% - між 15-19 роками.
Основна ознака хвороби - біль внизу живота перед і під час менструацій.Рідше - хронічна протягом декількох місяців / років. Крім того, до його симптомів відносять нестабільні (то мізерні, то, рясні) виділення при місячних, неприємні відчуття під час сексу, біль у попереку, в кишечнику або сечовому міхурі при їх спорожненні. Хвороба розвивається в жіночому організмі протягом декількох років. На жаль, відсутність своєчасного лікування провокує хронічні болі.
Недбале ставлення жінок до свого здоров'я часто стає фатальною помилкою: у 21-47% ця хвороба призводить до безпліддя.
Фахівці наполягають на тому, що, чим раніше захворювання виявлено, тим краще воно реагує на лікування нехірургічним шляхом - медикаментами.