У середньому нескладна операція займає не більше години. І варто бути готовим до реабілітаційного періоду. На що звертати найбільшу увагу?
Як підготуватися до операції
Вдома.
Вас можуть попросити прийняти ванну або душ з антибактеріальним милом напередодні ввечері і вранці в день операції. Це допомагає зменшити ризик інфекції.
У лікарні.
Перед операцією медичний працівник проведе знезараження шкіри на вашому животі. Швидше за все, у ваш сечовий міхур буде введена трубка (катетер) для збору сечі. Вам також можуть дати антацид для зменшення ризику розладу шлунка під час операції.
Знеболення.
У більшості випадків оперативне втручання роблять під загальним наркозом, у ряді випадків проводиться так звана спінальна анестезія, при якій знеболюючий засіб вводиться в нижній відділ хребта. Під загальним наркозом ви не зможете нічого чути, відчувати чи бачити в ході операції.
Розріз.
Лікар зробить розріз, щоб розсікти тканини черевної стінки. Як правило, лікарі роблять розрізи за певними методиками, щоб краще підійти до органу, який потребує лікування.
Після.
Після операції ви будете залишатися в лікарні не менше 3 днів.
Незабаром після операції лікар буде рекомендувати вам здійснювати невеликі прогулянки. Пересування прискорює процес реабілітації і допомагає запобігати запори і потенційно небезпечні венозні тромби.
Поки ви перебуваєте в госпіталі, медичний персонал буде регулярно оглядати шви на предмет інфекції. Також співробітники лікарні спостерігатимуть, скільки ви рухаєтеся, чи достатньо рідини п'єте і як часто ходите в туалет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою