Основними причинами розвитку цього захворювання вважаються зовнішні або внутрішні чинники. Внутрішні включають травматизм зубів під час їх росту, патологічна форма прикусу, нестача вітамінів в організмі, недуги шлунка або кишкового тракту, низький імунітет, та ін.
Як проявляється гінгівіт
Залежно від виду даного захворювання, проявляється запальний процес на яснах, почервоніння, з'являється набряки на слизовій, ясна стають схильними до кровоточивості. При цьому людина може відчувати неприємний, іноді гострий біль під час їжі, неприємний запах з рота, а у важких, виразкових формах, може погіршитися загальний стан самопочуття, приміром, підвищується температура тіла, присутня слабкість і збільшення лімфатичних вузлів.
Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря за допомогою, так як ознаки гінгівіту можуть свідчити про наявність парадонтиту.
Методи лікування
Лікування гінгівіту повинні проводитися тільки фахівцем. Стоматолог повинен оцінити ступінь захворювання і призначити оптимальне лікування. В основному воно полягає у впливі на бляшки зубів, ліквідації загальних і місцевих факторів розположення. У складних ситуаціях може бути запропоновано хірургічне втручання. Також можуть бути призначені спеціальні лікарські засоби, з метою лікування і гострої форми гінгівіту та для зупинки можливих ускладнень. Лікування може включати і застосування антибіотичних препаратів, протизапальних, протигрибкових та імуномодулюючих засобів. Пам'ятайте, що при регулярному огляді у стоматолога, ретельному догляді за порожниною рота кожен день і професійному чищенні зубів раз на півроку, можна практично повністю передбачити виникнення гінгівіту.