2. Носити переживання в собіНеприємності трапляються з кожним із нас, але найгірше - носити переживання і гнів у собі. Коли ви не даєте вихід своїм емоціям, ви вбиваєте своє серце. Загнаний вглиб стрес обов'язково відіб'ється на вашому серці. Саме здорове серце у тих, хто вміє посміятися над проблемою і поділитися нею з оточуючими.
Порада: Знайти когось, з ким ви можете поговорити про свої проблеми.
3. Не звертати уваги на хропінняХропіння не тільки доставляє незручність вашим домочадцям, але і є причиною зупинки дихання уві сні (апное). А це вже провокує розвиток серцево-судинних захворювань. Через часте переривання сну люди, які страждають апное, не тільки позбавлені повноцінного відпочинку, а й схильні до розвитку гіпертонії.
Особливо часто хропінням страждають люди з надмірною масою тіла, проте, нормальна вага зовсім не є гарантією від зупинок дихання уві сні.
Порада: Якщо хропіння не дає вам висипатися, зверніться до лікаря.
4. Не користуватися ниткою для очищення зубівХоча причини цього явища до кінця не ясні, існує певний взаємозв'язок між захворюваннями ясен і хворобами серця.
Забувши про зубну нитку, ми дозволяємо бактеріям розмножуватися в міжзубному просторі, що з часом призводить до хвороб ясен. На думку вчених, бактерії в ротовій порожнині стають причиною запалення, яке призводить до атеросклерозу.
Порада: Слідкуйте за станом зубів і ясен. Користуйтеся не тільки зубною щіткою, а й флосом.
5. СамоізолюватисьНе секрет, що у кожного бувають моменти, коли хочеться кинути все і закритися від зовнішнього світу. Однак усе добре в міру. Перебування в чотирьох стінах і відсутність спілкування безпосередньо пов'язані із захворюваннями серцево-судинної системи. Навпаки, люди товариські, оточені друзями і підтримують тісні зв'язки з родичами, живуть довше, а хворіють менше.
Порада: Кожному буває потрібно усамітнитися, але не припиняйте спілкуватися з тими, хто вам приємний.
6. Керуватися принципом «все або нічого»Багато людей у віці 40-50 років раптом починають посилено катувати себе в спортзалі, незважаючи на те, що до цього ніколи не займалися регулярними тренуваннями. У результаті такого підходу вони просто-напросто підривають своє здоров'я і «зав'язують» зі спортом назавжди.
Порада: Починати займатися спортом після довгої перерви слід обережно, поступово збільшуючи навантаження.
7. Зловживати спиртнимХоча деякі вчені стверджують, що алкоголь в малих дозах може бути корисний для серця, багато пацієнтів просто не знають міри. Алкоголь підвищує кров'яний тиск, рівень холестерину в крові і ризик серцевого нападу. Крім того, з алкоголем в організм надходять зайві калорії - винуватці зайвої ваги.
Порада: Обмежте споживання спиртного, а краще повністю відмовтеся від алкогольних напоїв.
8. ПереїдатиЗайва вага - основний фактор ризику розвитку хвороб серця. Прагніть обмежувати себе в їжі. Скоротіть порції, а замість солодких напоїв пийте просту воду.
Порада: У першу чергу відмовтеся від продуктів, що містять легкозасвоювані прості вуглеводи.
9. Вважати, що тобі нічого не загрожуєСерцево-судинні захворювання знаходяться на першому місці в світі серед всіх причин смертності. Не думайте, що вам нічого не загрожує, навіть якщо ви відчуваєте себе нормально.
Порада: Слідкуйте за своєю вагою, рівнем холестерину і цукру в крові, відмовтеся від куріння.
10. Вживати червоне м'ясоКраще, якщо червоне м'ясо буде присутнім у вашому раціоні час від часу, а не в якості щоденної страви. Адже оброблене м'ясо підвищує ризик хвороб серця і раку прямої кишки.
Порада: В ідеалі продукти тваринного походження повинні складати 10% від усієї пиши.
11. Не знати основні показники стану свого здоров'яЗадумайтеся - гіпертонія розвивається у 90% людей, що досягли 50-річного віку. Цьому ризику піддаються навіть ті, хто раніше ніколи не мав проблем із серцем. Якщо до 20 років ваше серце було абсолютно здоровим, це зовсім не означає, що воно буде таким же і в 50.
Порада: Ви повинні знати такі показники, як артеріальний тиск, рівень холестерину і рівень цукру в крові.
12. Не приймати медикаментиДотримання принципу «чим менше хімії, тим краще» може завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю. Відмова від прийому призначених лікарем препаратів після поліпшення самопочуття в підсумку призводить до повторного загострення захворювання.
Якщо ви не відчуваєте дискомфорт, це не означає, що все в порядку. Багато захворювань, наприклад гіпертонія, можуть довгий час протікати, ніяк себе на проявляючи.
Порада: Будьте відповідальні. Не відмовляйтеся від прийому прописаних медикаментів і корисних харчових добавок.