На що потрібно звертати увагу?
Якщо вас турбують болі в лівій частині грудної клітини, необхідно зрозуміти її місце локалізації. Слід зазначити, що серцеві болі виявляються у загрудинній області, а не біля серця.
Кардіальні больові відчуття мають такі характеристики:
• можуть виникати при емоційному або фізичному навантаженні і пропадати після закінчення;
• можуть супроводжуватися болями в животі, загальною слабкістю, нудотою, пітливістю і задишкою;
• тривалість больових відчуттів 10-15 хвилин;
• можуть з'являтися після рясного обіду, в положенні лежачи, при швидкій ходьбі, при підйомі по сходах;
• біль може віддавати в спину, шию, нижню щелепу, ліву сторону тіла;
• біль можна усунути за допомогою нітрогліцерину.
Також не варто вважати, що біль при інфаркті така нестерпна і пекуча, що її ні з чим не сплутаєш. Лікарі постійно працюють з наслідками цієї омани. Нерідко люди, що перенесли інфаркт, звертаються до фахівця тільки через тиждень після нападу, тому що біль можна було терпіти, а після прийому ліків вона пройшла.
Запам'ятайте, що потрібно бути уважнішими до себе і серйозно ставиться до здоров'я. Якщо щось вас турбує - як можна швидше зверніться до фахівця. До приїзду лікаря можете випити одну таблетку ацетилсаліцилової кислоти і нітрогліцерину.
Часто люди не звертаються до кардіолога або звертаються набагато пізніше, ніж потрібно було б, бо не вважають появу болю сигналом про появу "сердечних" проблем.
Зрозуміло, що больові відчуття в грудній клітці не завжди є симптомом цього страшного захворювання. Вони можуть бути викликані і іншими причинами: утисками нервів, проблемами м'язів грудної клітини, хворобами хребта і т. д.
Висновок: при будь-яких підозрах звертайтеся до лікаря. Не варто заздалегідь панікувати. Пам'ятайте, що ваше здоров'я у ваших руках, а досвідчені фахівці допоможуть вам його зберегти.