Мастопатія - проблема, про яку багато жінок не знають і не замислюються, а адже за статистикою це захворювання зустрічається у кожної другої!
За статистикою мастопатія може бути у кожної другої жінки
Ранні прояви мастопатії багато жінок помічають у себе незадовго до менструації і вважають це нормальним проявом так званого ПМС (передменструального синдрому).
Симптоми мастопатії:
біль у молочних залозах; відчуття тяжкості і дискомфорт; нагрубання і збільшення молочних залоз у обсязі; дратівливість і тривожність.
Чим раніше ви почнете лікування мастопатії, тим успішніше воно буде, і швидше настане одужання.
Чи загрожує вам мастопатія? Відповідайте на декілька простих запитань:
Вам більше 40 років? Чи страждають ваша мама і бабуся (по маминій лінії) мастопатією або ендокринними захворюваннями? Чи є у вас ендокринні захворювання (діабет, ожиріння)? Чи бувають у вас порушення менструального циклу і ознаки ПМС? Відзначалися колись репродуктивні порушення (безпліддя, аборти, викидні)? Чи приймаєте ви гормони?
Якщо ви позитивно відповіли на 2 і більше питань, терміново зверніться до мамолога! Ризик мастопатії прямо пропорційний кількості позитивних відповідей.
Лікування мастопатії індивідуально підбирає лікар. Це може бути гормональна і негормональна терапія. Негормональна терапія передбачає поєднання таких методів:
Дієта. Вітаміни. Фітотерапія. Симптоматичне лікування, залежно від вираженості симптомів. Фітотерапія займає провідне місце в лікуванні та профілактиці мастопатії.
Дієта при мастопатії відповідає основним правилам здорового харчування:
збагатіть свій раціон продуктами, багатими клітковиною, вітамінами і мікроелементами, особливо йодом і кальцієм; постарайтеся обмежити споживання кави та шоколаду; уникайте жирної їжі; виключіть канцерогени (смажене, копчене і консервоване); пийте більше рідини (не менше 2 літрів води на добу).
Профілактика мастопатії проста і доступна кожній жінці:
Щомісяця проводите самообстеження молочних залоз на предмет виявлення хворобливості, ущільнень і виділень з сосків. Щорічно відвідуйте лікаря-мамолога та акушера-гінеколога. Постарайтеся виключити вплив негативних психологічних факторів. Носіть білизну з натуральних матеріалів, яке підходить вам за розміром. Уникайте абортів. Слідкуйте за своєю вагою. Підтримуйте здоровий спосіб життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?