Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як уникнути весняної ангіни?

07:00, 05 Бер 2013 · Категорія: Лікування, Інфекції · Переглядів 4037 · 

Прийнято вважати, що причиною хвороби є бактерії стрептококи, але останнім часом вчені схильні звинувачувати в появі ангіни і аденовіруси, і стафілококи, та інші не менш небезпечні віруси. Перебіг захворювання багато в чому залежить від його збудника.

Навесні ризик захворіти ангіною особливо високий

Навесні ризик захворіти ангіною особливо високий



Лікування ангіни має здійснюватися під наглядом лікаря. При цьому важливо знати, що біль у горлі, його почервоніння і загальне нездужання можуть свідчити і про розвиток таких небезпечних інфекційних захворювань, як дифтерія, несвоєчасна діагностика якої може призвести до летального результату.

Хто хворіє на ангіну?

Стрептококи також, як і вірусні інфекції, передаються повітряно-крапельним шляхом. Це означає, що джерелом зараження є хвора людина. До ангіни особливо сприйнятливі люди віком до тридцяти років і діти. Слід зазначити, що після перенесення захворювання імунітет до ангіни не виробляється: нею можна хворіти нескінченно.

Але це зовсім не означає, що ангіна неминуча і захисту від неї немає. У дійсності це не так. Стрептококи можуть знаходитися в організмі людини нескінченно довго, не завдаючи йому ніякої шкоди, а поштовхом до розвитку захворювання може стати прийом холодної їжі, морозива, крижаної води, а також сезонне зниження імунітету.

Саме з цієї причини загострення ангіни найчастіше відбувається навесні, в період сльоти, мінливої ​​погоди і авітамінозу.

Як зміцнити імунітет

Слід зазначити, що люди з високим імунітетом менш сприйнятливі до ангіни та її перебіг у них проходить набагато легше. Це означає, що уникнути весняного загострення ангіни можна, постійно загартувати і займаючись спортом.

При цьому чимале значення має збалансоване харчування. Навесні в ньому особливо багато має бути вітамінів і мінеральних речовин, необхідних для здоров'я. Раціон повинен бути збагачений такими овочами, як капуста, в тому числі і квашена, цибуля, часник, редька, а також ріпа.

Серед фруктів перевагу слід віддавати не грушам і бананам, а апельсинам, мандаринам, лимонам, ківі і ананасам, вміст вітамінів в яких взимку є оптимальним. А ось яблука і виноград користі вже не принесуть, вітамінний запас у них до весни просто вичерпується.

Допоможуть у зміцненні імунітету спеціальні лікарські комплекси і гомеопатичні засоби. Приймати їх можна тільки за призначенням лікаря, адже мова йде про серйозні лікарські препарати, які мають протипоказання.

Зміцнити імунітет можна за допомогою різних трав. Відмінні результати дає регулярне вживання відвару шипшини, обліпихи і ромашки, а також компот із сухофруктів, чай з листя смородини, м'яти і липи. Всі ці напої можна чергувати і замінити ними звичний чай або каву.

Профілактика ангіни

Профілактика ангіни має на увазі постійне видалення її збудників з області мигдалин. Хороші результати дає полоскання горла відваром шавлії, ромашки та календули. Для цього достатньо заварювати одну чайну ложку трави в літрі окропу і використовувати для полоскань після охолодження.

За допомогою трав можна виконати і загартовуючі процедури для горла, використовуючи для цього трохи охолоджені, а потім і зовсім холодні відвари трав. Полоскання слід проводити три-чотири рази на день протягом усього періоду холодної погоди, коли особливо сильною є загроза застуди та захворювання на ангіну.

Як вже було сказано раніше, ангіна поширюється повітряно-крапельним шляхом, а це означає, що заразитися нею можна при контакті з хворим або з ще не видужалою людиною, при особистій зустрічі або при відвідуванні приміщення, в якому носій хвороби знаходився незадовго до цього.

Найчастіше заразитися можна в магазині, кінотеатрі, кафе, аптеці, поліклініці або в громадському транспорті. Для людей, які часто хворіють на ангіну, в період її весняного загострення краще уникати відвідування громадських місць, магазинів і поїздок у громадському транспорті, віддаючи перевагу прогулянкам на свіжому повітрі і заняттям спортом.

При цьому слід пам'ятати, що загострення ангіни може бути викликане холодною їжею, морозивом та крижаними напоями, а це значить, що їх треба уникати, залишивши можливість поласувати морозивом до літа.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

9:30
Фактори ризику, які можуть викликати остеопороз
7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
Здоров'я в соцмережах: