Домашнє лікування остеохондрозу складається із застосування різних розтирань і масажу за допомогою мазей і настоянок, а ще хороший ефект дають фізичні вправи, рухливий спосіб життя, лікувальна фізкультура.
Комплекс фізичних вправ при шийному остеохондрозі.
1) На видиху повернути шию направо до відчуття напруги м'язів, при цьому почується хрускіт « солей » у хребцях. Ту ж вправу виконати на ліву сторону.
2 ) Розгойдувати головою як маятником, тримаючи при цьому ніс на місці, для контролю тримати кінчик пальця на відстані двох сантиметрів від нього. Вправа допомагає прибрати солі на паравертебральних відростках хребців.
3 ) При вдиху максимально відхилити голову назад, при видиху - нахилити вперед і торкнутися підборіддям до грудей. Робити вправу не поспішаючи.
Комплекс вправ при грудному остеохондрозі.
1) Спираючись руками на стілець, вигнути спину на вдиху (як сердита кішка), затримати дихання на кілька секунд, на видиху прогнутися вниз повільно і рівномірно, і так само затримати ненадовго дихання.
2 ) Вправа в дверному отворі. Взятися напівзігнутими руками за бічні сторони і максимально на видиху прогнутися вперед. Основне навантаження повинна лягати на руки. На видиху повернутися у вихідну позу.
3 ) Сидячи на підлозі скласти руки замком або між колін і виконувати нахили тулуба вправо- вліво, вправа робити не поспішаючи, дихати рівно.
Вправи на крижовий і поперековий відділ хребта.
1) Робити знайомі всім з уроків фізкультури вправи - лежачи на спині робити вправу: велосипед ногами вперед і назад, підняття прямих ( в іншому вправі зігнутих в колінах ) ніг вгору, горизонтальні і вертикальні «ножиці ».
2) « Прес навпаки». Лягти на живіт, ноги зафіксувати ( зачепитися за будь-яку стійку поперечину ). Вдих - піднятися і прогнутися назад, на видиху - опуститися на підлогу. 3 ) Писати в повітрі зігнутими в колінах ногами цифри від нуля до дев'яти перериваючись.
При комплексному лікуванні необхідно так само застосовувати такі засоби:
1) Масаж і мануальна терапія з застосуванням ефірних масел ялиці, звіробою, масла молодого листя берези.
2 ) Розтирання настоянками цілющих трав і мазями на основі трав ( сабельник, живокіст, корінь лопуха, алтея, нирки і листя молоді берези, трава деревію, календули, звіробою, чорниці, чистотілу, пустирника, полину та інших).
3 ) Вживання відварів і настоїв лікувальних трав у всередину.