Відвар шавлії і відвар кори дуба. Шавлія лікарська, а також кора дуба мають в'яжучі, кровоспинні і антисептичні властивості. Спосіб приготування відвару шавлії: на одну столову ложку подрібненого листя шавлії взяти 200 грамів окропу, залити листя окропом і настоювати протягом тридцяти хвилин. Остудити до кімнатної температури і полоскати рот 3-4 рази на день.
Відвари для хворих ясен
Соки лікарських рослин
Для лікування запалення ясен народними засобами можна використовувати сік алое або каланхое. Соки цих рослин втирають в ясна легкими круговими рухами. Хороший протизапальний ефект можна отримати і просто пережовуючи листя алое або каланхое кілька разів на день по 5-10 хвилин. Також корисний при захворюваннях ясен сік щавлю. Він знеболює ясна і знезаражує порожнину рота.
Мед
Мед здавна використовується в народній медицині для лікування та зменшення запалень ясен. Його слід змішати з куховарською або морською сіллю (на 20 грамів меду береться 5 грамів солі) і втирати в ясна.
Ефірні масла
Для масажу ясен можна використовувати різні ефірні масла. Масаж ясен сприяє поліпшенню кровообігу, зменшує запальні процеси, прискорює регенерацію тканин, що оточують зуби. Однак перед застосуванням ефірних масел слід проконсультуватися з лікарем-стоматологом, оскільки вони нерідко викликають алергічні реакції. Традиційно для масажу ясен в народній медицині при пародонтозі та інших захворюваннях ясен використовуються ялицеву, оливкову, персикову і обліпихову олії. Запалені ясна слід обережно масажувати протягом 3-5 хвилин. Також за допомогою ефірних масел можна робити аплікації на ясна. Аплікації масел, як правило, також мають виражену протизапальну дію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини