Будучи, на перший погляд, безпечною хворобою, трахеїт все ж вимагає своєчасної установки причин його виникнення і правильного лікування. Хвороба може розвиватися на тлі інфекцій вірусного характеру.
Головне про трахеїт
Кашель при трахеїті має відмінні риси.
* Непостійні, найчастіше під ранок, напади кашлю. У денний і вечірній час людині зазвичай досить глибоко зітхнути, щоб був спровокований кашлевий рефлекс.
* Супроводжується кашель виділенням мокротиння, досить сильними болями в горлі і за грудиною, навіть після нападу.
Основний провокуючий фактор в зимовий час - людина дихає то дуже холодним, то дуже сухим повітрям. Захворювання зазвичай супроводжується головним болем, почуттям слабкості, підвищенням температури тіла. Одним з явних ознак гострого трахеїту є раптовий нежить, що змінюється незабаром сухим кашлем і хриплим голосом.
При протіканні захворювання в легкій формі бажано відмовитися від застосування антибіотиків, а використовувати в лікуванні відхаркувальні, противірусні та антигістамінні засоби.
Добре зарекомендували себе в лікування трахеїту засоби народної медицини. Інгаляції з сумішшю листя евкаліпта, шавлії, трави м'яти, квіток ромашки, бруньок сосни. Потримавши цю суміш на водяній бані тридцять хвилин, можна заливати її в інгалятор і вдихати 10-15 хвилин.
Непогано лікується захворювання і збором з хвоща, листя мати-й-мачухи, подорожника і квітів первоцвіту. Настій з цих рослин застосовується по півсклянки на день у теплому вигляді, або ним полощуть горло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?