Крім цільнозернових продуктів велику кількість фолієвої кислоти міститься в спаржі, яйцях, печінці, квасолі й інших бобових, соняшниковому насінні і зелених листових овочах, таких як шпинат та всі види салату. Іноді виробники борошняних продуктів додатково збагачують їх фолієвою кислотою.
Томати і кавунВелика кількість лікопіну міститься в томатах і кавунах.
Для виявлення зв'язку лікопіну і онкологічних захворювань було проведено близько 100 досліджень і з'ясовано, що
високий вміст в крові лікопіну попереджає розвиток раку передміхурової залози, шлунка та легень.Зелений чайЗелений чай, як сильний антиоксидант, - хороший профілактичний засіб проти раку товстої кишки, печінки, молочної та передміхурової залоз, раку сечового міхура, шлунку і підшлункової залози. Для досягнення ефекту випивайте 4-5 чашок зеленого чаю в день.
ВиноградВиноград (особливо чорний) містить речовину ресвератрол. Його ефективність у профілактиці раку шкіри, стравоходу, шлунку, товстої і прямої кишки була показана в експериментах на тваринах.
На людях таких досліджень поки не проводилося, однак імовірно подібний ефект він робить і на нас.
БобовіВживання в їжу бобових (квасоля, горох) не менше трьох разів на тиждень на 30% знижує ризик утворення в кишечнику поліпів, які можуть переродитися в колоректальний рак.
Подібний ефект, але трохи менш виражений, надають коричневий рис і зелені овочі.
Учені, що проводили дослідження, пов'язують цей результат з великим вмістом клітковини в цих продуктах.
КапустаБудь-який вид капусти, або брокколі, цвітна, білокачанна, брюссельська, китайська або салатна, знижує ризик розвитку всіх видів раку. Вся справа в тому, що в капусті міститься речовина - сульфорафан. Він нейтралізує вільні радикали, перш ніж вони встигають пошкодити ДНК клітини, і активізує ферменти, що знищують канцерогени.
Листові овочіТемно-зелені листові овочі, такі як салатний цикорій, шпинат, латук, мангольд і т. д., містять багато клітковини, фолієвої кислоти і каротиноїди - всі ці речовини корисні для попередження розвитку раку порожнини рота, гортані, підшлункової залози, легенів, шкіри і шлунку.
ПрянощіКуркумін міститься у відомій індійській спеції - куркумі. У лабораторних умовах він продемонстрував свою ефективність у відношенні профілактики раку, так як здатний пригнічувати переродження здорових клітин в ракові, їх розмноження і метастазування.
Ягоди й горіхиЕллагова кислота - одна з найпотужніших протиракових сполук. Її дія різноспрямована: вона впливає на всі етапи утворення пухлини - від попадання в організм канцерогенів до подолання опірності ракових клітин до терапії, пригнічуючи їх.
Змістом цього корисного елемента можуть «похвалитися» малина, полуниця, суниця, журавлина, ківі, гранати, а також горіх пекан та волоські горіхи.
Чарівні антоціаниКрім елагової кислоти в ягодах містяться антоціани (вони забарвлюють чорницю і виноград у фіолетовий колір) - найпотужніші антиоксиданти, які блокують дію канцерогенів на ДНК клітини.
Дослідження показали, що щоденне вживання чашки чорниці може захистити людину від раку стравоходу і товстої кишки.
Антоціани також містяться: в журавлині, малині, ожині, смородині, вишні, баклажанах і білокачанній капусті.