Відомо, що якщо людина займається важкими фізичними навантаженнями або проводить весь день стоячи, то її кров затримується у венах. Це призводить до втрати еластичності венозних стінок. Тому геморой найчастіше з'являється у вантажників, танцюристів, спортсменів або перукарів.
Геморой у вагітних - теж поширена хвороба
Сидяча робота або малорухливий спосіб життя
Не можна занадто довго сидіти на стільці, тому що при тривалому просиджуванні накопичується багато тепла між стільцем і тілом, що теж призводить до застою крові. Тому геморой також можуть заробити програмісти, водії, бухгалтери та інші, чия робота пов'язана з тривалим сидінням.
Хронічні закрепи
При запорах калові маси стають дуже твердими і починають тиснути на стінки кишечника, що ускладнює його циркуляцію. Однією з головних причин виникнення геморою є постійні запори, так як напруження при дефекації дає той же результат, що і при піднятті важких предметів.
Запальні, пухлинні процеси в області малого тазу
У жінок геморой може з'явитися як наслідок таких хвороб як фіброми і фіброміоми матки. У чоловіків до таких захворювань відносять цироз печінки з портальною гіпертензією і захворювання передміхурової залози.
Зловживання гострою їжею та алкоголем
Відомо, що при вживанні алкоголю у людини розширюються судини, в тому числі і судини кишечника. Кров починає застоюватися, а вузли від цього запалюються.
Гостра їжа корисна для травлення, але, на жаль, у неї є побічний ефект: оскільки їжа гостра, то вона викликає сильний приплив крові до прямої кишки, що провокує подразнення слизової оболонки.
Важка діарея (пронос), анальний секс
Діарея важкого ступеня, а також анальний секс - це вагомі причини для розвитку геморою.
Вагітність і пологи
У результаті зростання і збільшення матки в процесі вагітності судини починають стискатися через брак місця. У результаті кров переповнюється в кавернозних тільцях, що є причиною формування гемороїдальних вузлів. Сильна напруга при пологах теж відноситься до факторів ризику розвитку геморою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?