1. Заведіть правило «20-20-20»: кожні 20 хвилин відривати очі від комп'ютерного екрану і, принаймні, 20 секунд дивитися на 20 метрів удалину.
Як відновити зір
2. Завжди носіть сонцезахисні окуляри. Ультрафіолет пошкоджує вашу шкіру, що вже говорити про слизову очей.
3. Їжте продукти, які допомагають вашим очам залишатися здоровими. Це оранжеві овочі та фрукти, темні ягоди.
4. Звертайте увагу на хворобливі відчуття в очах. Почервоніння та свербіж може зняти холодний компрес. Відчуття піску в очах пройде після промивання їх чистою водою або фізіологічним розчином. Якщо симптоми продовжують турбувати, зверніться до лікаря.
5. Дізнайтеся, чи не впливають ваші інші захворювання на стан ваших очей. Наприклад, високий кров'яний тиск і діабет зменшують кровопостачання очей. Порушення імунної системи, захворювання легень і щитовидної залози можуть викликати різь в очах. Небезпеку становлять також розсіяний склероз, аневризми судин і рак.
6. Викиньте старий набір для макіяжу очей. Його термін придатності - 3 місяці. При більш тривалому його використанні ви ризикуєте придбати інфекцію або алергію.
7. Не забувайте раз на рік відвідувати окуліста. Більшість захворювань очей вимагають раннього діагностування для успішного лікування.
8. Киньте палити, якщо ця звичка у вас є. Куріння збільшує ризик розвитку катаракти і посилює сухість слизової оболонки ока.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою