1. Можна прийняти антигістамінні (протиалергічні) препарати, а саме: діазолін, супрастин, тавегіл, димедрол, кларитин, еріус ( обов'язково прочитайте інструкцію до них) .
2. Помийте обличчя, руки звичайною прохолодною водою, щоб зменшити свербіж.
3. Якщо ситуація критична, наприклад, через набряк слизової оболонки горла важко дихати (це характерно для небезпечного для життя набряку Квінке), терміново викликайте «швидку».
4. Якщо ситуація не критична, випийте сорбент (препарат, який виводить токсини), наприклад активоване вугілля (але не раніше, ніж через півгодини після прийому антигістамінного препарату). Цим ви « приберете » з травного тракту чужорідні речовини, які могли спровокувати алергічну реакцію. Але майте на увазі: активоване вугілля не можна приймати довго (2-3 дні, не більше).
Будь-який сорбент (активоване вугілля, ентеросгель тощо) потрібно пити через 2 години після їжі або за 1 годину до їжі.
5. Видаліть з харчування гостре, смажене, жирне, щоб зменшити навантаження на печінку (зазвичай вона завжди причетна до алергічної реакції). Згадайте, які нові продукти ви їли, і поки відмовтеся від них. Після цього зверніться до фахівця, щоб встановити точну причину алергії. Якщо ви не можете потрапити до лікаря відразу, дотримуйтесь цих порад ще деякий час.