У Міжнародному агентстві з вивчення раку заявляють, що харчові чинники прямо або побічно пов'язані з виникненням усіх форм раку у 30% чоловіків та в 50% жінок. Вчені визнають, що сучасні уявлення про харчування і роль їжі як захисного фактору, що перешкоджає виникненню пухлин, значно розширилися.
пігменти каротиноїди, що додають характерне яскраве забарвлення фруктам і овочам, при накопиченні в
Сьогодні їжа розглядається наукою не тільки як джерело енергії і поживних речовин, але і як складний фармакологічний комплекс, регулюючий біосинтез ферментів, гормонів, медіаторів та інших біологічно активних сполук, необхідних для життєдіяльності організму. Так, ризик виникнення раку грудей у значній мірі знижується при регулярному вживанні овочів і фруктів жовтого, червоного і оранжевого кольору. Це доведено в ході восьми досліджень, в яких взяли участь 3000 жінок, з діагнозом рак грудей, і 3900 здорових пацієнток.
З'ясувалося, що пігменти каротиноїди, що додають характерне яскраве забарвлення фруктам і овочам, при накопиченні в жіночому організмі допомагають підвищити імунітет, зміцнити зір і скорочують ріст пухлин. Як показали дані, отримані вченими, є пряма залежність між високим вмістом каротиноїдів в крові у жінок і зниженням ризику розвитку раку молочних залоз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою