Лікарською сировиною троянди найчастіше служать квіти. Пелюстки троянди володіють заспокійливим, загальнозміцнювальними властивостями, а також багаті вітамінами. Троянді властива також антисептична, протизапальна дія.
Лікувальні властивості троянди
Настій. 3 ст. л. пелюсток заливають 2 склянками окропу і настоюють у добре закритому посуді 10-12 год. Приймають по 150-200 мл 3 рази на день за півгодини до їжі як протизапальний і антисептичний засіб.
Мазь. 1 г сухих подрібнених в порошок листків троянди змішують з 100 г несолоного вершкового масла. Застосовують зовнішньо для лікування пролежнів, фурункулів, опіків.
У болгарській медицині стерильне рожеве масло призначають у вигляді ін'єкцій при бронхіальній астмі.
Трояндова вода. 2 ст. л. подрібнених пелюсток залити склянкою окропу, настояти 1 год, процідити. Застосовується у вигляді полоскань при лікуванні стоматитів, ангін, тонзилітів і кон'юнктивітів.
Трояндове масло застосовується в народній медицині зовнішньо як антисептичний і протизапальний засіб.
Сік пелюстки білої троянди, кашка з пелюсток або настій допомагають при лікуванні ран, пролежнів, гнійних ран, для лікування некрозів, отриманих при променевих ураженнях, і радіодермітов.
Квітки червоної троянди ефективні у вигляді полоскань при захворюванні порожнини рота (настій, трояндова вода).
Трояндове масло застосовується при лікуванні виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки. Приймають його вранці натщесерце за годину до їжі і ввечері через 1-2 години після їжі по 1 ч. л.
При бронхіальній астмі покращує стан хворих. Застосовують його як всередину (по 1 ч. л. За 1 год до їжі 3 рази в день), так і зовнішньо.
При алергічному риніті трояндове масло приймають по 1 ч. л. 2 рази на день і ним змазують носові ходи 2-3 рази на день.
Трояндову воду та масло застосовують для інгаляцій при гострих і хронічних захворюваннях легенів і бронхів.
Оцет із троянд (100 г пелюсток настоюють в літрі оцту 8 днів). Настоєм (1 ч. л. На 1 склянку води) полоскають горло при ангінах і тонзилітах.
Мед із троянд має воістину цілющу силу. Він застосовується як загальнозміцнюючий, тонізуючий і протизапальний засіб при тривало протікаючих хронічних запальних захворюваннях легень (хронічна пневмонія, туберкульоз легенів та ін.) Для його приготування 80 г пелюсток троянд заливають 100 мл окропу, заварюють на слабкому вогні 15 хв, настоюють 24 год В отриманий склад додають 100 г меду, добре розмішують і кип'ятять, поки вся маса не стане однорідною. Приймають по 1-2 ч. л. 3 рази на день. Мед з троянд має неповторний смак і володіє прекрасним запахом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен