Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Рак грудей: фактори ризику

22:00, 08 Тра 2013 · Категорія: Лікування, Рак і пухлини · Переглядів 3255 · 

Чи є якісь передумови, непрямі причини зародження злоякісної пухлини в організмі? І чи можна взагалі позначити які-небудь закономірності в цьому? Так, при видимій "безпричинності" появи цього грізного захворювання в нерідко здоровому організмі такі причини відомі.

Що провокує виникнення пухлини в грудях?

Що провокує виникнення пухлини в грудях?



Як правило, жінки, у яких виникає рак молочної залози, більш щільні і високі (ріст зазвичай більше 165 см і вага понад 70 кг). Американські вчені довели, що у жінок, яким за тридцять, перевищення нормальної ваги всього лише на 4,5 кілограма призводить до зростання ризику на 23 відсотки. Пов'язано це з тим, що надмірна вага говорить про порушення обміну речовин в організмі, що і веде до різних аномалій, в тому числі і раковим.

Крім того, надлишкова маса тіла збільшує період активності таких гормонів, як естроген. Гормони ці, по суті, корисні, оскільки стимулюють ріст клітин в організмі. Але ж ракова пухлина - те ж саме розростання клітин, тільки збиткових, мутованих. Тому надлишок естрогенів сприяє і їх зростанню, тобто прогресуванню раку. (На щастя для жінок, втрата ваги відновлює нормальну гормональну картину, і ризик захворювання знижується.)

Чимало й інших причин, що викликають ракові захворювання. Одна з основних - нестабільна статева і родова діяльність. Адже рак грудей - це гормонально-залежна пухлина. До непрямих причин відносяться початок менструації до 12 років, пізні перші пологи (після 30 років) або бездітність, відмова від годування дитини груддю, аборти, пізня менопауза (після 55 років). Іншими словами, всі причини, що стимулюють сплеск активності гормонів.

Збільшують ризик контакт організму з канцерогенними речовинами, травма молочної залози, наявність РМЗ у кровних родичів (особливо по жіночій лінії), довгі запальні хронічні хвороби. Навіть така, здавалося б, малозначна річ, як тісний бюстгальтер, може внести свою лепту в розвиток РМЗ. Здавлюючи груди, він викликає порушення лімфо-і кровообігу в молочних залозах і сприяє застою токсинів в тканинах грудей.

Однак навіть наявність одного або декількох перерахованих вище ознак абсолютно не означає, що жінка обов'язково захворіє. Просто в цьому випадку вона відноситься до групи ризику і тому повинна бути особливо уважна до себе. Тим більше серйозно треба ставитися до можливості захворювання після 35 років. Адже ризик ураження молочної залози збільшується саме з віком. До 30 років хворіють лише 10 відсотків групи ризику, до сорока років цей ризик збільшується в 5 разів, а до сімдесяти - в 18.

Справа в тому, що ракові клітини навіть у здоровому організмі з'являються постійно протягом усього життя. Але захисні механізми (імунна система) молодого здорового організму чітко відстежують такі збої і негайно знищують їх у тій стадії, коли ті ще не здатні викликати розвиток пухлини. З віком, звичайно, імунна система людини ослаблюється, а збої, що призводять до появи хворої клітини замість здорової, відбуваються все частіше. Тому кількість ракових клітин все збільшується, поки не досягає "критичної маси".

Але є й фактори захисту. Механізми багатьох з них ще мало вивчені і є лише результатом спостережень, але відкидати їх, нехай і з нез'ясованої ще природою, не можна. І, хоча засобів, що дозволяє зі стовідсотковою ймовірністю запобігти захворюванню на рак, не існує, у кожної жінки є можливість зменшити ризик його виникнення.

Наприклад, регулярні фізичні навантаження не тільки сприяють підтримці норми своєї ваги, але й знижують рівень естрогену. Помічено, що у жінок, яким з тієї чи іншої причини видалені яєчники, значно знижений ризик раку молочної залози (адже гормональна діяльність в організмі практично припинено). Є дані, що трехфазовие оральні контрацептиви також знижують ризик розвитку раку грудей.

Крім того, вченими доведено зв'язок між харчуванням і виникненням раку молочної залози. Як відомо, вітаміни А, С і Е підвищують імунітет, а сильна імунна система самостійно знищує "неправильні" клітини. Крім того, багато речовин гальмують поділ клітин (у тому числі і ракових), звільняють тканини від скупчення шлаків, нейтралізують канцерогени або володіють іншими властивостями, так чи інакше гальмують розмноження ракових новоутворень.

Розроблена нідерландським лікарем Корнеліусом Моерманом антиракова дієта якраз і створює вороже для уражених клітин середовище, яка в той же час є сприятливим середовищем для здорових клітин організму людини. Така дієтотерапія як би "морить голодом" ракові клітини, але зміцнює здорові.

Складається ця дієта з наступних продуктів: зернові, крупи, хліб з борошна грубого помелу (виключаються пшеничне борошно тонкого помелу і всі продукти, що містять її: хліб, макарони, здоба, тістечка, соуси), молоко і молочні продукти (за винятком сирів з великим вмістом жиру і солі), яєчні жовтки, всі овочі (за винятком бобових, картоплі, капусти, кучерявою петрушки і ревеню).

Дозволяються всі фруктові та овочеві соки, а також всі фрукти, окрім фініків, інжиру і солодкого винограду. Особливо рекомендуються соки буряка, моркви і змішаний сік апельсина і лимона. Крім того, антиракова дієта не рекомендує вживати м'ясо, рибу, яєчні білки, молюски, тваринні жири, штучні харчові фарбники і хімічні консерванти, сіль, алкогольні напої, міцний чай, каву.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
22:30
Ознаки проблем з вашою печінкою
15:30
Фактори, які можуть викликати головний біль
15:30
Знайдено причину розвитку бічного аміотрофічного склерозу
13:30
Продукт, якого боїться біль у м'язах
12:30
Натуральний засіб проти нудоти
10:30
Рослина, яка зніме запалення в шлунку
12:30
Щоденні дії, котрі збережуть вам здоров'я
10:30
Коли потрібна кінезіотерапія
12:30
Вчені довели, що самонавіювання здатне лікувати хвороби
7:30
Фруктовий сік, котрий ефективно лікує кашель
8:30
Продукти, котрі здатні лікувати хвороби
15:30
Найчастіші причини, через які виникає мігрень
14:45
Нетрадиційні методи боротьби з кашлем та застудою
12:30
Натуральні чаї, котрі виводять камені з нирок
7:30
Топ-5 натуральних чаїв від кашлю та болю в горлі
12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
Здоров'я в соцмережах: